گاز هلیوم

10 / 10
از 1 کاربر

گاز هلیوم

شارژ گاز بادکنک یا همان گاز هلیوم، فروش انواع سیلندر با سایز های مختلف برای

تعداد درخواستی بادکردن بالن یا بادکنک از 2 لیتری تا  50 لیتری، گاز هلیوم بسیار بی خطر

بوده و آتش نمیگیرد به همین سبب فروش بالایی را به خود اختصاص داده گاز هلیوم

وارداتی بوده و کیفیت بالایی دارد.

گاز هلیوم گاز بی اثر است این گاز بی رنگ، بی مزه و بی بو است. با توجه به خواص منحصر به فرد آن، این ماده به طور گسترده ای در زمینه های مختلف علوم و فن آوری مورد استفاده قرار می گیرد.

گاز هلیم برای اولین بار در فضای خورشید کشف شد. این گاز در سال 1868 به عنوان ستاره شناس فرانسوی Pierre Jules Janssen و ستاره شناس بریتانیایی جوزف نورمن Lockyer انجام تحقیقات خود را انجام داد.
در طول یک خورشیدگرفتگی، نور آنها توسط نور خورشید مورد مطالعه قرار گرفت و از روش طیف سنجی استفاده کرد (که در آن نور تابش با یک منشور شیشه ای به خطوط رنگ های مختلف تقسیم شد)، آنها خط جدیدی از رنگ زرد روشن را کشف کردند با هیچکدام از عناصر شناخته شده مرتبط نباشید.
گاز هلیوم دومین عنصر شایع در جهان است که پس از هیدروژن به وجود می آید. و در عین حال این ماده نسبتا کم بر روی زمین است. اولین ماده برای جداسازی این مواد، ویلیام رامسی، دانشمند شیمیایی اسکاتلندی بود که از کلوئیت - کربن رادیواکتیو در سال 1895 تولید آن کرد.

گاز هلیوم وارداتی با گرید 5 در سیلندرهای 50لیتری تامین میشود که در آزمایشگاه و

بیمارستانها بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.گاز هلیوم وارداتی دارای شناسنامه

تشخیص آنالیز از کمپانی معتبر میباشد...

 ذخایر کل هلیوم حدود 41 میلیارد متر مکعب است. اکثر آنها در قطر، الجزایر، ایالات متحده آمریکا و روسیه میباشد. تولید جهانی سالیانه گاز هلیوم حدود 175 میلیون متر مکعب است و ایالات متحده آمریکا بزرگترین تولید کننده آن است.

دو مرحله ای در جداسازی گاز هلیوم از گاز طبیعی وجود دارد. در مرحله اول، فرایند تراکم کم دما، کنسانتره هلیوم را تولید می کند. سهم حجم مواد هدف حداقل 80 درصد در محصول است.
گاز هلیوم به طور گسترده ای در صنایع مختلف مانند هواپیما، هوا فضا، الکترونیک، انرژی هسته ای و مراقبت های بهداشتی استفاده می شود.

گاز هلیوم برای تهیه مخلوط تنفسی استفاده می شود، از جمله ساختن فضای خالی سفینه های منفرد، غواصی عمیق دریایی و درمان آسم، و نیز پر کردن دوچرخه و بالن. هلیوم سمی نیست و مقادیر جزئی با هوا در هوا کاملا بی ضرر است.
گاز هلیوم نیز برای درمان اختلالات تنفسی مانند آسم برونش و سایر بیماری ها استفاده می شود. هوای غنی شده با گاز هلیوم چگالی کمتری دارد و بنابراین در آن نفس راحت تر است.
کارشناسان پیش بینی مصرف گاز هلیوم را برای ادامه در حال رشد در مقیاس جهانی پیش بینی می کنند. پیش بینی میشود که تا سال 2030 مصرف هلیوم می تواند به 238-312 میلیون متر مکعب برسد، در حالیکه تولید از 213 تا 238 میلیون متر مکعب عقب مانده است. این بدان معنی است که جهان با کسری هلیوم مواجه خواهد شد. به منظور رفع کمبود، تولید باید بطور قابل توجهی افزایش یابد.

 حجم سیلندرهای گازهلیوم: یکبارمصرف-2لیتری-3لیتری-5لیتری -

10لیتری-20لیتری-40لیتری و 50لیتری

مصارف: پرکردن بالن و بادکنک- آزمایشگاه- دستگاه لیزر- بیمارستان - نشت یابی در

اتصالات و غیره.....

فشار گاز در سیلندرها: 2 لیتری تا 40لیتری 120بار

فشارگاز در سیلندرها: 50لیتری 200بار

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :