گاز نیتروس اکساید

8 / 10
از 2 کاربر

گاز نیتروس اکساید

گاز آزمایشگاهی نیتروس اکساید گازی بی بو بی رنگ و بدون طعم می باشد.

گاز نیتروس اکساید در حجم سیلندرهای 2لیتری,5لیتری,10لیتری,20لیتری,40لیتری و

50لیتری تامین و شارژ میشود.

گاز نیتروس اکساید:N2O

 

نیتروس اکساید یک عامل آرام بخش و موثر است که با اکسیژن مخلوط می شود و از طریق یک ماسک کوچک که به بینی شما می آید، به شما کمک می کند تا به آرامش برسید.

 براساس آخرین نظرسنجی جهانی مواد مخدر، نیتروس اکساید - و یا گاز خنده - در حال حاضر هفتمین محبوب ترین دارو در 50 کشور مورد بررسی است. تقریبا بیش از نیمی از پاسخ دهندگان بریتانیا اعلام کرده اند که مواد مخدر را در برخی موارد سعی کرده اند و 38 درصد گفته اند که در سال گذشته از آن استفاده کرده اند و در انگلیس بیشتر از هر کشور دیگری محبوب شده اند.

 

 نیتروس اکساید یک گاز مایع نازک و بی رنگ است که از اواخر قرن هجدهم به صورت تفریحی مورد استفاده قرار گرفته است،  استفاده از نیتروس اکساید پزشکی در اوایل قرن بیستم بعنوان یک بیهوشی مهم و آرام بخش  است که توسط دندانپزشکان، متخصصان تغذیه و پزشکان ورزشی استفاده می شود.

 

محبوبیت استفاده تفریحی از نیتروس اکساید، بی نظیر است. این در بسیاری از نقاط جهان قانونی است، ارزان است و به طور قابل اعتماد موجب کوتاهی طولانی مدت و همچنین احساسات شدید و احساس ناخوشایند از بدن می شود و اغلب به عنوان یک دارو در کنسرت، کلوپ شبانه و فستیوال استفاده می شود.

 

و می توان  نیتروس اکساید را با سایر داروها ترکیب کرد تا اثرات را تغییر دهند. در دسترس بودن  نیتروس اکساید از قوانین ملی تحت تاثیر قرار می گیرد، اما به طور کلی، در صورتی که این دارو در دسترس باشد،

 از آنجایی که نیتروس اکساید در صنایع غذایی مشروع است (برای ساخت کیک خرد شده)، به راحتی می توانید از خرده فروشان آنلاین مانند شرکت های پذیرایی خریداری کنید. با این حال، طبق نظرسنجی جهانی مواد مخدر، مردم به طور فزاینده از تاریکی استفاده می کنند تا آن را خریداری کنند.

 نیتروس اکساید به اندازه کافی سمی است. با این حال، این می تواند سرگیجه ایجاد کند، بنابراین خطر افتادن از خطر وجود دارد. همچنین گزارش موارد مربوط به وابستگی در افراد - اغلب متخصصان پزشکی - که به مقادیر زیادی از دارو دسترسی دارند، وجود دارد.

 خطرات ممکن است بسته به نحوه مصرف دارو متفاوت باشد. استنشاق نیتروس اکساید به طور مستقیم از یک کانورتور تحت فشار ممکن است به ریه ها آسیب برساند. و اگر چه نادر است، بعضی از افراد پس از گذراندن حادثه پس از زایمان فوت کرده اند، در حالی که دهان و بینی خود را به یک لوله یا ماسک جراحی متصل می کنند یا جایی که یک کیسه حاوی نیتروس اکساید روی سر قرار داده شده است.

 اکثر کاربران این دارو را از بالن یا لامپهای کوچک تزریق می کنند و دوز مصرفی کم است، بنابراین خطر آسفیکسی تقریبا وجود ندارد.

 استفاده طولانی مدت و سنگین از نیتروس اکساید می تواند به کمبود ویتامین و کم خونی ناشی از غیر فعال شدن ویتامین B12 در بدن منجر شود، هر چند که این میزان ناشناخته است. کمبود ویتامین B می تواند باعث ایجاد سوزن در انگشتان، انگشتان دست و اندام ها شود که می تواند ساعت ها یا روزها ادامه یابد. موارد شدیدتر ممکن است منجر به بیخوابی و اشتیاق در راه رفتن شود و در افراد مبتلا به کمبود B12 خطر ابتلا به این بیماری افزایش می یابد.

 بررسی اخیر مواد مخدر از افرادی که از نیتروس اکساید استفاده کرده بودند، گزارش دادند که آیا این علائم را تجربه کرده اند و 4 درصد آنها گفته اند، اگرچه ممکن است از طریق گزارش خود گزارشی برای ارزیابی اینکه آیا این واقعا مربوط به استفاده از نیتروس اکساید . افرادی که از اکسید نیتروکسید استفاده می کنند، گاهی مکمل های B12 را برای جلوگیری از این علائم مصرف می کنند.

 قانون مواد روانگردان، که در ماه مه سال 2016 در انگلستان به تصویب رسید، قصد دارد استفاده از بالون زدایی از نیتروس اکساید در بریتانیا را بشکند. اما آیا عرضه کنندگان و کاربران آخرین خنده خواهد بود؟ در سال های بعد، بررسی جهانی مصرف مواد مخدر ممکن است جواب دهد.

 نیتروس اکساید معمولا به عنوان گاز خنده دار یا گاز خوشحال شناخته شده است، در سال 1793 توسط دانشمند انگلیسی جوزف کشف شد و برای بیش از 150 سال استفاده شده است. این یکی از بیهوشی هایی است که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد در هر دو کاربرد دندانپزشکی و پزشکی.

 نیتروس اکساید یک مولکول شیمیایی غیر معدنی است و همچنین ممکن است به عنوان اکسید دینیتروژن یا مونوکسید دینیتروژن شناخته شود. این گاز بی رنگ و غیر قابل اشتعال با بوی کمی شیرین است.

 نیتروس اکساید دارای برخی از کاربردهای غیرقانونی تفریحی و پتانسیل سوء استفاده است. این به طور گسترده ای در زمینه های مختلف پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از کاربردهای غیر دارویی نیتروس اکساید عبارتند از صنعت نیمه هادی، مسابقه ماشین و پردازش مواد غذایی.

 نیتروس اکساید توسط استنشاق، جذب شده توسط انتشار از طریق ریه ها، و از طریق تنفس حذف می شود. نیمه عمر اکسید نیتروژن تقریبا 5 دقیقه است. از طریق ریه ها، اساسا بدون تغییر (یعنی غیر متابولیزه) دفع می شود؛ کمتر از 0.004٪ در واقع در انسان متابولیزه می شود.

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :