گاز دی اکسید گوگرد

10 / 10
از 1 کاربر

دی اکسید گوگرد SO2

گاز دی اکسید گوگرد گازی بی رنگ با بوی نافذ گوگرد در حال سوختن است.

 

حدود 99 درصد از دی اکسید گوگرد در هوا از منابع انسانی است. منبع اصلی دی اکسید گوگرد در هوا فعالیت صنعتی است که مواد تشکیل دهنده حاوی گوگرد را پردازش می کند، به عنوان مثال تولید برق از زغال سنگ، نفت یا گاز حاوی گوگرد. برخی از کانی های معدنی همچنین حاوی گوگرد هستند و در هنگام پردازش دی اکسید گوگرد آزاد می شود. علاوه بر این، فعالیت های صنعتی که سوخت های فسیلی حاوی گوگرد را می سوخت، می تواند منابع مهم دی اکسید گوگرد باشد.

 

 

دی اکسید گوگرد به راحتی در آب آزاد میشود تا اسید سولفوریک ایجاد کند.اسید سولفوریک از اجزای اصلی باران اسیدی می باشد.باران اسیدی می تواند به جنگل ها و محصولات کشاورزی آسیب برساند اسیدیته خاک را تغییر دهد و دریاچه ها و رودخانه ها را اسیدی میکند که این امر برای ماهی ها نامناسب است.دی اکسید گوگرد همچنین به فرسایش مصالح ساختمانی و رنگها از جمله آثار تاریخی و مجسمه ها کمک می کند.

دی اکسید گوگرد از طیف وسیعی از صنایع و برنامه های کاربردی استفاده می شود، از جمله:

مواد غذایی و نوشیدنی ها: تصفیه آب، ضد عفونی و بخار سازی؛ سفید کننده برای روغن و غذا ، مواد غذایی کنسرو شده و بطری و میوه های خشک

شیشه: شیشه ای و مواد اسیدی در تولید شیشه فلوت

فولاد و فلزات: برای استخراج برخی از فلزات از سنگ معدن خود را.

دی اکسید گوگرد برای جلوگیری از تغییر رنگ میوه استفاده میشود در خانه گاز دی اکسید گوگرد از دود تنباکو بخاری گازی و نفتی اجاق گازهای چوبی یا کوره خروجی خودرو ایجاد میشود.

 

 

گاز دی اکسید گوگرد با گرید یا درصد خلوص بالا بیشتر تامین میشود. گاز دی اکسید گوگرد بسیار آسیب رسان به بدن انسان از جمله دستگاه گوارشی و ناراحتی های پوستی با خود همراه دارد لذا در هنگام استفاده از این گاز نکات ایمنی از جمله استفاده از دستکش و ماسک مخصوص الزامیست.

سیلندرهای گاز آزمایشگاهی دی اکسید گوگرد:

2لیتری-5لیتری-10لیتری-20لیتری-40لیتری و50لیتری

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :