گاز اتیلن

گاز آزمایشگاهی اتیلن

گاز اتیلن گازی است کاربردی در کشاورزی و در آزمایشگاه این گاز به صورت وارداتی در

سیلندر 50لیتری تامین میشود و در سیلندرهای کوچیکتر بنا به درخواست شارژ میشود.

سیلندرهای قابل شارژ گاز آزمایشگاهی اتیلن:

2لیتری-5لیتری-10لیتری-20لیتری-40لیتری و50لیتری

رگلاتور یا مانومتر گاز اتیلن:

مخصوص بوده زیرا سیلندر گاز اتیلن آتشزا میباشد.

 

گاز اتیلن یک گاز هیدروکربن کوچک است.اتیلن میتواند به عنوان نتیجه یک احتراق و سایر فرآیندهای رخ می دهد.شما نمیتوانید گاز اتیلن را ببینید یا ببویید.بعضی از میوه ها اتیلن را تولید میکنند.سیب و گلابی نمونه هایی از میوه هستند که اتیلن را با رسیدن تولید می کنند.اتیلن مسئول تغییرات بافت-نرم شدن-رنگ و دیگر فرایندهای مربوط به رسیدن است.میوه ها مانند گیلاس و زغال اخته اتیلن زیاد تولید نمی کنند و بر بلوغ آنها تاثیر نمی گذارد.

 

گاز اتیلن به عنوان هورمون پیری در گیاهان شناخته می شود.علاوه بر ایجاد میوه به بلوغ می تواند گیاهان را از بین ببرد.گاز اتیلن می تواند زمانی ایجاد شود که گیاهان زخمی شوند.گازاتیلن طیف گسترده ای از اثرات در گیاهان که بسته به سن و حساسیت گیاه دارد را ایجاد می کند.

 

تحقیقات نشان داده است که گاز اتیلن نقش مهمی در بسیاری از فرآیندهای رشد گیاه دارد، از جمله جوانه زنی بذر، رشد رویشی، سقوط برگ، گلدهی، پیری و رسیدن میوه. اتیلن در پاسخ به استرس آب، سرد شدن و آسیب مکانیکی نیز نقش دارد.

 

گاز اتیلن بصورت تجاری برای رسیدن زودتر میوه ها مورد استفاده قرار میگیردگاز اتیلن در صورت غلظت بالا مثل مواد منفجره عمل کند.بنابراین باید با احتیاط مصرف شود.

 

گاز اتیلن (C2H4، همچنین به عنوان اتین شناخته می شود) یک ترکیب آلی گازی است که ساده ترین ساختار شیمیایی الکل است (آلکین ها حاوی پیوند دوگانه کربن و کربن). اتیلن بیشترین ترکیب آلی تولید شده در جهان است و در بسیاری از کاربردهای صنعتی استفاده می شود. اتیلن همچنین یک هورمون گیاهی گاز است.

 

مثال های اولیه استفاده انسانی از اتیلن به منظور افزایش رسیدن میوه ها شامل تمرین باستانی مصنوعی گچینگ انجیر برای افزایش پاسخ های رسیدن است. اتیلن تولید شده توسط بافت سبوس مجروح منجر به واکنش بزرگتر رسیدن می شود. به طور مشابه، عمل چای باستانی در بخارخواری در اتاق های بسته با گلابی های ذخیره شده (اتیلن به عنوان بخار احیا کننده از سوی دیگر آزاد می شود) باعث می شود که میوه ها به دست آید. اصطلاح "یک سیب بد برای خراب کردن بشکه" بر مبنای اثر یک رسیدن سیب (یا پوسیدگی) و انتشار اتیلن است که باعث افزایش تولید و سایش سیب های ذخیره شده با آن می شود.

 

از آنجایی که تحقیقات قابل توجهی در مورد اثرات گاز اتیلن بر روی رسیدن میوه انجام شده است. استراتژی برای به حداقل رساندن قرار گرفتن در معرض میوه با منابع خارجی اتیلن و درمان برای مدیریت غلظت اتیلن داخلی کلیدی برای بهینه سازی تجاری از زندگی ذخیره سازی و کیفیت خوردن بسیاری از میوه ها است. شناخت رابطه بنیادی بین نرخ تنفس اتیلن و میوه در هنگام رسیدن به منظور مدیریت فرایندهای برداشت، ذخیره سازی و توزیع ضروری است.

 

رطوبت یک اصطلاح است که به میوه اعمال می شود که انتقال از بلوغ فیزیولوژیکی به پیری (پیری و مرگ بافت گیاه) را توصیف می کند. این مرحله تکامل یافته برای تسهیل بازتولید با تهیه ارگان بذر برای جداسازی از گیاه است. ریپینگ آغاز تحولات بیوشیمیایی و فیزیولوژیکی قابل توجه است، از جمله تغییرات در رنگ پوست، نرم کننده گوشت داخلی، توسعه عطر و شیرینی. معمولا پس از خوردن میوه شروع به رشد می کند و از نظر فیزیولوژیکی بالغ است.

 

در بلوغ فیزیولوژیکی، میوه های متعددی از جمله کربوهیدرات ها، پروتئین ها، چربی ها و اسیدهای آلی تشکیل شده است. پس از جدا کردن (برداشت) از گیاه، میوه به عنوان یک موجود زنده زنده می شود، اما دیگر نمی تواند بر روی آب و مواد مغذی از گیاه تأمین کند تا نیازهای انرژی خود را تامین کند و فرایندهای رسیدن را کامل کند. این میوه به صورت متابولیکی فعالیت می کند و تنفس در حال حاضر بر این مولکول های پیچیده انباشته شده تکیه می کند. 

پس از آن می تواند تحت شرایط کنترل دما، رطوبت نسبی و اتیلن تحت شرایط کنترل شده برای دستیابی به ظاهر یکنواخت و کیفیت میوه رسیده باشد. میوه به اتاق های آماده سازی ویژه ساخته شده و به دمای مطلوب رسیدن و رطوبت منتهی می شود.گاز اتیلن سپس به یک غلظت تجویز شده با استفاده از یک ژنراتور کاتالیزور که گاز اتیلن را از اتانول مایع یا از منابع گاز قابل دسترس عرضه می کند، افزایش می یابد. سیستم های خنک کننده اجباری هوا اطمینان حاصل می کنند که میوه ها به صورت یکنواخت در معرض غلظت اتیلن قرار می گیرند. هنگامی که میوه در معرض اتیلن تحت این شرایط کنترل می شوند، الگوی کولموکتاری تنفسی خود را آغاز می کنند و در یک نسبت نسبتا یکسان می شوند. شرایط و مدت زمان را می توان متناسب با مشخصات مشتری برای مرحله بلوغ و توسعه رنگ.

 

درک اثرات گاز اتیلن بر محصولات تازه می تواند در رسیدن و ذخیره سازی محصولات تازه در آشپزخانه خانه مفید باشد. توصیه هایی مانند قرار دادن یک موز دمیده شدن در یک کیسه کاغذی با یک آووکادو نابالغ برای سرعت بخشیدن به رسیدن آووکادو بر پایه مفهوم اتیلن انتشار موز در حال رسیدن است که باعث پاسخ واکنش اقليمی در آوکادو می شود. قرار دادن کیسه کاغذ در داخل کیسه های پلاستیکی ممکن است این عمل را با حاوی بیشتر از گاز اتیلن منتشر شده توسط موز تقویت کند. این استراتژی با هر ترکیبی از میوه های کوه نیشکر کار می کند اما بهتر است زمانی که میوه رسیدن یک است که غلظت زیادی از اتیلن مانند سیب، گلابی، موز، آووکادو و پرتقال را تولید می کند. این عمل شبیه تجارتی است که اتیلن برای رسیدن به آن استفاده می شود.

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر