مانومترهای پزشکی

 هنگام استفاده از کپسول اکسیژن به ابزاری نیاز داریم که بتوانیم به کمک آن فشار و شدت عبور اکسیژن از کپسول را تنظیم و اندازه گیری کنیم . مانومتر پزشکی که به رگلاتور کپسول اکسیژن پزشکی معروف است وظیفه ی اندازه گیری و تنظیم جریان اکسیژن عبوری از کپسول را بر عهده دارد . مانومتر پزشکی دارای قطعات جانبی می باشد . این قطعات براحتی روی هم قرار گرفته و مونتاژ می شوند . در مرحله بعد مانومتر را بر روی قسمت بالایی کپسول پیچ می کنند .

 مزایای مانومتر های پزشکی:

 صرفه جویی در مصرف اکسیژن

تمام قطعات از جنس برنج خالص درجه یک
قابل تنظیم بین صفر تا 15 لیتر در دقیقه به طور دقیق
تمام قطعات پلاستیکی از جنس پلی کربنات طبی نشکن

مانومتر اکسیژن یا همان رگلاتور اکسیژن در بالای کپسول اکسیژن نصب می شود و میزان جریان خروجی گاز اکسیژن از کپسول اکسیژن پزشکی را تنظیم می کند تا مقدار متناسبی از اکسیژن به بیمار برسد. فلومتر متصل شده بر روی رگولاتور جهت تعیین میزان جریان خروجی مورد استفاده قرار می گیرد که می توان با استفاده از شیر تعبیه شده بر روی آن، جریان گاز خروجی را بین ۰ تا ۱۵ لیتر بر دقیقه تنظیم نمود. اکثر مردم در کپسول اکسیژن پزشکی شخصی خود از یک مانومتر اکسیژن با ظرفیت ۰ تا ۸ لیتر بر دقیقه و یا ۰ تا ۱۵ لیتر بر دقیقه(LPM)  استفاده می کنند. پرسنل های اورژانس اغلب مانومتر اکسیژن ۰ تا ۲۵ لیتر بر دقیقه را به کار می برند تا بتوانند در شرایط لازم و اورژانسی میزان اکسیژن بیشتری را به بیمار برسانند صفحه نمایش فشار مانومتر نیز درجه بندی فشار را تا ۳۱۵ بار نشان می دهد.

 مانومتر اکسیژن ابزاریست که به همراه سیلندر های اکسیژن طبی مورد استفاده قرار می گیرد این ابزار از دو بخش فشار شکن و فلومتر تشکیل شده است. استفاده عمده این مانومتر ها در بیمارستان ها کلینک های پزشکی و منازل است. طبق استاندارد های جهانی مانومتر های اکسیژن طبی به نحوی طراحی و تولید شده است که برای اکثر مدل های سیلندر قابل استفاده باشد و بدون نیاز به هیچ ابزار خاصی بتواند مورد استفاده قرار گیرد.

 

 برای خرید آنلاین رگلاتورهای پزشکی کلیک نمایید : 

خرید آنلاین رگلاتورهای پزشکی

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر