هوای فشرده

هوای فشرده

کپسول گاز ایر، کپسول گاز هوای فشرده، کپسول گازنیتروژن، کپسول گاز هوای صفر، کپسول گاز زیرو ایر، کپسول گاز ازت.

کپسول: 2لیتری- 3لیتری- 5لیتری- 10لیتری- 20لیتری- 40لیتری و 50لیتری

گرید یا درصدخلوص: 99/0-99/9-99/99-99/995-99/999-99/9995-99/9999

تامین گاز زیرو ایر به نوع داخلی و وارداتی همراه با شناسنامه آنالیز

نوین گاز تامین کننده گازهای آزمایشگاهی و صنعتی، رگولاتورهای استیل و برنجی و همچنین دستگاه بول ماشین، برش لوله و لوازم جوش و برش

هوای فشرده یک گاز یا ترکیبی از گازها است که تحت فشار بیشتری نسبت به هوا در محیط عمومی قرار گرفته است. برنامه های کاربردی فعلی با استفاده از هوای فشرده متعدد و متنوع هستند، از جمله یخچال و فریزر، پمپ های تایر، اسلحه هوایی و پنیر های آئروسل. بر طبق گفته های طرفداران، هوای فشرده نیز به عنوان یک منبع انرژی پاک، ارزان و بی نهایت تجدید پذیر دارای پتانسیل بسیار بالایی است. استفاده از آن در حال حاضر به عنوان جایگزینی برای سوخت های فسیلی مورد بررسی قرار می گیرد.

 هوای فشرده هوا تحت فشار است که بیشتر از فشار اتمسفر است. هوای فشرده یک محیط مهم برای انتقال انرژی در فرایندهای صنعتی است. هوای فشرده برای ابزارهای قدرت مانند چکش هوا، مته، آچار و دیگر موارد استفاده می شود. هوا فشرده برای رنگ آمیزی استفاده می شود، برای استفاده از کولرهای هوایی برای اتوماسیون، و همچنین می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای حرکت وسایل نقلیه. ترمزهایی که توسط هوای فشرده استفاده میشوند، قطارهای راه آهن بزرگ را برای ایمن تر شدن و کارآیی بیشتر کار می کنند. ترمزهای هوای فشرده نیز در وسایل نقلیه بزرگراه یافت می شود.

 فشرده سازی هوا باعث گرما می شود هوا پس از فشرده سازی گرم تر است. توسعه گرما را حذف می کند. اگر هیچ گرمای اضافی اضافه نشود، هوا پس از انبساط بسیار سردتر خواهد بود. اگر گرما تولید شده در طی فشرده سازی بتواند در طول انبساط ذخیره و استفاده شود، کارایی ذخیره سازی به میزان قابل توجهی بهبود می یابد. [2] سه راه وجود دارد که سیستم CAES می تواند با گرما برخورد کند. ذخیره سازی هوا می تواند آدیاباتیک، دیابتیک یا ایزوترمال باشد.

 ذخیره سازی Diabatic بخشی از گرما فشرده سازی را با intercoolers (به این ترتیب نزدیک به فشرده سازی ایزوترمال) را به اتمسفر منتقل می کند. به این ترتیب، انرژی تجدیدپذیر مورد استفاده برای انجام کار فشرده سازی، صرفه جویی می شود. پس از حذف از ذخیره سازی، درجه حرارت این هوای فشرده یکی از شاخص های مقدار ذخیره انرژی است که در این هوا باقی می ماند. در نتیجه، اگر دمای هوا برای فرایند بازیابی انرژی کم باشد، هوا قبل از گسترش در توربین به منظور افزایش توان ژنراتور، باید به طور قابل توجهی دوباره گرم شود. این گرم شدن مجدد می تواند با استفاده از سوخت های گاز طبیعی برای نگهداری و یا با یک توده فلزی گرم مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان بهبودی که اغلب مورد نیاز است زمانی که منابع تجدیدپذیر باقی می مانند، سوخت باید برای گرمایش هدر داده شود. این کارآیی چرخه بازیابی ذخیره سازی را کاهش می دهد؛ و در حالی که این رویکرد نسبتا ساده است، سوختن سوخت به هزینه انرژی الکتریکی بازیافتی افزوده می شود و منافع اکولوژیکی مرتبط با اکثر منابع انرژی تجدیدپذیر را به خطر می اندازد. با این وجود، این تا کنون تنها سیستم است که به صورت تجاری اجرا شده است.

 روشهای فشرده سازی و توسعه ایزوترمال تلاش برای حفظ دمای کار با تبادل گرما ثابت به محیط زیست است. آنها فقط برای مقادیر کم قدرت، بدون مبدل گرمایی بسیار موثر هستند. بازده نظري ذخيره انرژي ايزوترمال 100٪ براي انتقال حرارت کامل به محيط است. در عمل هیچ یک از این چرخه های ترمودینامیکی مناسب قابل دستیابی نیست، زیرا برخی از تلفات حرارت اجتناب ناپذیر است.

 فشرده سازی بی رویه فشرده سازی یک فرآیند است که در آن هوا در نزدیکی بسیار نزدیک به یک توده حرارتی با تراکم زیاد غیرمستقیم مانند یک ساختار جذب و تخلیه گرما (HARS) یا یک اسپری آب فشرده می شود. یک HARS معمولا از یک سری از موانع موازی تشکیل شده است. همانطور که هوای فشرده شده است، گرما فشرده سازی به سرعت به جرم حرارتی منتقل می شود، بنابراین دمای گاز پایدار می شود. سپس یک مدار خنک کننده خارجی برای حفظ درجه حرارت جرم استفاده می شود. بازده ایزوترمال (Z) [7] اندازه گیری جایی است که فرآیند بین فرایند آدیاباتیک و ایزوترمال بین دو طرف است. اگر کارآیی 0٪ باشد، آن کاملا از نظر آماری است؛ با بهره وری 100٪، کاملا از نظر شیمیایی است. به طور معمول با فرایند نزدیک ایزوترمال، کارایی 90-95٪ را می توان انتظار داشت.

 برای ساختن کمترین کارآمدترین، قابل اطمینان ترین، با کارایی بالا و کمپرسور هوا آسان برای استفاده در هر کجا. کمپرسورهایی که به نیاز و تقاضای شما نیاز دارند در حالی که در عین حال کمک به کاهش راندمان کربن به دلیل شیوه های تولید سبز طراحی شده است.

 سیستم ذخیره سازی CAES (ذخیره سازی هوای فشرده شده هوا) یکی از جالب ترین ویژگی های این فناوری است و به شدت مربوط به قابلیت اقتصادی آن، تراکم انرژی و انعطاف پذیری است. چند دسته از مخازن ذخیره سازی هوا بر اساس شرایط ترمودینامیکی ذخیره سازی وجود دارد و بر اساس تکنولوژی انتخاب شده است:

 هوا فشرده در اسپری قوطی ها (گاهی اوقات کنسرو شده به نام هوا) است که اغلب برای تمیز کردن چیزهایی که به خصوص ظریف یا حساس هستند، مانند صفحه کلید و یا داخل کامپیوتر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

سیستم هوای فشرده دارای سه بخش است:

 

    تولید , توزیع و پاکسازی هوای فشرده و درنهایت استفاده کاربر از هوای فشرده تولیدی می باشد.

 

 

1مجموع 1 محصول
1مجموع 1 محصول
10 / 10
از 1 کاربر