نازل تورچ آرگون

نازل تورچ آرگون 

این نوع نازل از جنس سرامیکی و در اندازه های مختلف بوده

در جوش آرگون یا تیگ ( tig ) برای ایجاد قوس جوشکاری از جوشکاری از الکترود تنگستن استفاده می شود که این الکترود برخلاف دیگر فرایندهای جوشکاری حین عملیات جوشکاری مصرف نمی شوند . در هنگام جوشکاری گاز خنثی هوا را از ناحیه جوشکاری بیرون رانده واز اکسید شدن جلو گیری می کند  , در جوشکاری تیگ الکترود فقط برای ایجاد قوس بکار برده می شود و خود الکترود در جوش مصرف نمی شود در حالیکه جوش قوس فلزی الکترود در جوش مصرف می شود . در این جوشکاری از سیم جوش ( FiLLr metal ) بعنوان فلز پر کننده استفاده می شود . وسیم جوش شبیه جوشکاری با اشعه اکسی استیلن در جوش تغذیه می شود .

در ایران بیشتر با نام اختصاری و متداول جوش آرگون شناخته می‌شود. دلیل این نامگذاری بیشتر به خاطر استفاده از گاز آرگون در این فرایند جوشکاری است. از فرایند جوشکاری TIG می‌توان برای جوشکاری فلزات سخت و غیر سخت، آهنی و غیر آهنی در تمام ضخامتها استفاده کرد. با استفاده از این نوع جوشکاری می‌توان جوشکاری صفحات نازک و ظریف (به عنوان مثال:آلومینیومی) تا لوله‌های تحت فشار را انجام داد. در این روش قوس و حوضچه مذاب کاملاً آشکار و قابل مشاهده می‌باشد. در دهه ۱۹۲۰ کوشش شد تا قوس و حوضچه مذاب را در مقابل اتمسفر محافظت کنند تا جوشکاری کاملاً ایده‌آل انجام گیرد. ظهور الکترودهای روپوش دار در آن دهه مسئله محافظت را منتفی کرد. اما بدلیل بوجود آمدن برخی مشکلات در دهه ۱۹۳۰، جوشکاری با گاز خنثی و الکترود تنگستن (TIG)ابداع شد که شروع روش جوشکاری با محافظت گاز بود.این روش با وجود اینکه بسیار کند پیشرفت کرد ولی در دهه ۱۹۴۰ توسعه پیدا نمود.

کاربرد این جوش عمومآ در جوشکاری موارد زیر است :

1- فلزات رنگین از قبیل آلومنیوم , نیکل , مس و برنج است

2- جوشکاری پاس ریشه در لوله و مخازن

3- ورقهای نازک

مزایای تیگ ( tig ) :

1- بعلت اینکه تزریق فلز پر کننده از خارج قوس صورت میگیرد . اغتشاش در جریان قوس پدید نمی آید . در نتیجه کفیت جوش بالاتر است .

2- بدلیل عدم وجود سرباره ودود و جرقه , منطقه قوس و حوضچه مذاب بوضوح قابل رویت است

3- امکان جوشکاری فلزات رنگین و ورقهای نازک با دقت بسیار زیاد .

الکترود تیگ ( tig ) در لوازم تورچ آرگون :

1- الکترود تنگستن خالص ( سبز رنگ ) برای جوش آلومنیوم استفاده می شود و در حین جوشکاری پت پت می کند .

2- الکترود تنگستن توریم دار که دو نوع دارد :

الف :1% توریوم دار که قرمز رنگ است 

ب : 2% توریم دار که زرد رنگ است

3- الکترود تنگستن زیر کونیم دار که علامت مشخصه آن رنگ سفید است

4- الکترود تنکستن لانتان دار که مشکی رنگ است

5- الکترود تنگستن سزیم دار که طلایی رنگ است

 

نوین گاز تامین کننده نازل های تورچ آرگون در تهران بوده شما مشتریان عزیز میتوانید برای دیدن نمونه های بیشتر به فروشگاه اینترنتی تکنیکال گاز مراجعه نموده و یا با شماره های شرکت نوین گاز تماس بگیرید

 

 

تورچ جوشکاری

انواع تورچ های ( TIG ) تیگ :

1- تورچ های شیر دار که بصورت ثابت و فلکسیبل می باشد

2- تورچ های سوئیچ دار که بصورت ثابت وفلکسیبل می باشد

تورچ آرگون با بهره گیری از جوشکاری تیگ توانایی جوشکاری با انواع آمپراژ ها از 150 تا سقف 450 آمپر را دارد و سازگار با انواع الکترود ها آماده تحویل به مشتری می باشد

10 / 10
از 1 کاربر