فشار قوی

شیلنگ فشارقوی شیلنگی است که تحت فشار بالا، از پلاستیک ترکیبی (سینتتیک)، پلاستیک ارتجاعی در برابر حرارت و یا تفلون تولید شده و کار انتقال سیالات را برای انتقال نیرو به ماشینهای هیدرولیک بر عهده دارد.

سیستم های هیدرولیک این قابلیت را دارند که گشتاور نیرو را براحتی افزایش داده و یا نیرو را به آنها وارد کنند. سیستمهای مکانیکی  مورد استفاده در صنعت، با استفاده از سیستم پیچیده (دنده، زنجیر، قرقره و اهرمها) قادر خواهند بود با فاصله ای از موتور باعث حرکت ماشین شوند. اما سیستمهای هیدرولیک این توانایی را دارند که به سادگی نیرو را از یک موتور مولد نیرو توسط مجموعه ای از شیلنگهای هیدرولیک به مکان دیگری که باید نیرو منتقل شود انتقال دهند. سیالات نیرو را بطور موثری انتقال می دهند زیرا فشرده نمی شوند. نیرویی که به یک سر شیلنگ فشارقوی وارد می شود، با میزان کمی هدر رفت، به سر دیگر آن منتقل می گردد. تعویض سایز شیلنگ در طول مسیر می تواند باعث افزایش و یا کاهش نیروی انتقالی در طرف دیگر گردد.

شیلنگهای فشارقوی از سه قسمت اصلی به شرح زیر ساخته شده اند

1. لوله داخلی وظیفه اصلی این لایه، مقاومت شیمیایی در برابر سیالی است که از داخل شیلنگ عبور می کند.

2. لایه مسلح این لایه، پوششی ازسیمهای تابیده شده (با پوشش پلاستیکی) یا سیمهای مارپیچ و یا منسوجات بر پایه نخ مستحکم شده می باشد که روی لوله داخلی بافته می شود و معمولا یک تا دو لایه نخ( منجید) و یا یک تا 6 لایه سیم را شامل می شود. وظیفه اصلی این لایه تحمل فشار داخل شیلنگ می باشد. 

3. لایه بیرونی این لایه نقش محافظت از شیلنگ در برابر هوا، فرسایش و یا روغن یا مواد شیمیایی را بعهده دارد. این لایه به منزله شناسنامه شیلنگ بوده و مشخصات شیلنگ روی آن درج می گردد.

مفاهیم اولیه

فشارکاری فشاری که شیلنگ برای کارکردن درآن محدوده طراحی شده است و عموما برحسب بار بیان می شود.

فشار ترکیدگی کمترین فشاری که یک قطعه شیلنگ در آن می ترکد به این معنا که اگر چند نمونه از یک شیلنگ مشخص را انتخاب و تست کنیم، کمترین عدد ترکیدگی ملاک قرار می گیرد.

قطر اسمی قطر داخلی شیلنگ که از آن برای اندازه گذاری شیلنگ استفاده می شود.معمولا سایز شیلنگ را با واحد اینچ بیان می کنند.

حداقل شعاع خمش کمترین شعاعی که می توان شیلنگ را خم نمود.نقش شیلنگ فشارقوی ایجاد ارتباط میان قطعاتی است که نسبت به هم دارای حرکت هستند.بنابراین شعاع خمش، یکی از مهم ترین فاکتورها در انتخاب شیلنگ محسوب می گردد.از آن جایی که در حالت خمش، لوله داخلی و بیرونی شیلنگ کشیده می شوند، لذا نازک شده و مقاومت شیلنگ در برابر فشار به شدت افت پیدا می کند.

توجه جهت جلوگیری از آسیب لایه های شیلنگ، به هیچ وجه شیلنگ را بیش از حداقل شعاع ذکر شده در کاتالوگ، خم نکنید. این آسیب حتی در زمانی که شیلنگ فاقد فشار است و یا در انبار نگهداری می شود، نیز اتفاق می افتد.

وزن واحد طول به معنی وزن شیلنگ خام در طول یک متر است، معمولا بر حسب کیلو گرم بر متر بیان می شود.

نوین گاز تامین کننده انواع شیلنگ های فشارقوی,رگلاتور(مانومتر- فشارشکن)صنعتی برای تمامی گازها و رگلاتورهای تخصصی برای گازهای دارای خورندگی که جنس بدنه استنلس استیل 316 و

همچنین تامین کننده رگلاتورهای فشار بالا و دبی بالا، که رگلاتورها دارای یک سال ضمانت

پس از فروش و دارای کاتالوگ فارسی و تمامی لوازم جانبی موجود است.

شما مشتریان عزیز میتوانید برای تهیه شیلنگ فشارقوی میتوانید با شماره های تماس شرکت نوین گاز تماس حاصل فرمایید یا میتوانید به فروشگاه اینترنتی ما به آدرس تکنیکال گاز مراجعه نموده و لیست محصولات را انتخاب نمایید.

10 / 10
از 1 کاربر