شیر برقی

شیربرقی

شیربرقی در واقعه بیشتر برای آکواریوم بکار میرود,گاز CO2 گازیست که برای گیاهان داخل آکواریم به کار میرود.برای استفاده از گاز آکواریوم نایز به رگلاتور می باشد که عمل کنترل گاز به داخی آکواریوم را انجام میدهد.بعد از رگلاتور شیربرقی که برای زمان دادن قطع و وصل گاز به داخل آکواریوم نصب میشود.شیربرقی ها دارای ولتاژ 12ولت و 24ولت هستند.

شیر برقی یا سولنوئید ولو در دو حالت قطع و وصل جریان سیال را کنترل کنند. در بیشتر انواع شیر برقی که در صنایع کاربرد دارد با تحریک یک بوبین یا سولنوئید و حرکت اسپول به سمت بالا میتوان جریان یا فلوی عبوری سیال گازی یا مایع را کنترل نمود . در عمل سولنوئید ولو های یا شیرهای برقی به انواع مختلفی نظیر شیر های دیافراگمی ، شیر سوزنی با کاربرد ، تحمل فشار مختلف و از جنسهای مختلف ... تقسیم میگردد
طیف گسترده از شیرهای برقی برای سیالاتی نظیر بخار ، آب ، هوا ، نفت ، گازوئیل ، روغن، گاز و... در صنایع کاربرد دارند که به عنوان روش ساده جهت قطع و وصل عبور سیال از راه دور و کنترل فلوی آن مورد استفاده میگیرند . شیر برقی یک دستگاه الکترومغناطیسی است که از طریق یک سیم پیچ و عبور جریان الکتریکی در آن دریچه عبور سیال را باز یا بسته میکند و با توجه به جنس و سایز و فشار و دما و نحوۀ عملکرد و همچنین تعداد پورت ورودی و خروجی به گونه های مختلفی دسته بندی میشود .
شیر های برقی در مصارف هیدرولیک پنوماتیک برای کنترل جک ها و ... تا در تأسیستات و سیتمهای آبیاری اتوماتیک و مصارف خانگی نظیر ماشین لباسشوئی تا مصارف پزشکی مانند صندلی دندانپزشکی کاربرد دارند .
در زیر به معرفی کلی انواع شیر برقی از نظر عملکرد و کاربرد پرداخته میشود

نوین گاز تامین کننده انواع شیربرقی از سایز کوچیک تا بزرگ برای انواع خروجی ها در صنعت آکواریوم کارخانها

10 / 10
از 1 کاربر